Jak zrobić dobre selfie? To pytanie, na które poszukują odpowiedzi nie tylko młodzież, ale również dorośli i nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ten rodzaj fotografii opanował media społecznościowe. Jak w takim razie zrobić sobie ładne selfie? Poznaj kilka zasad, które mogą Ci ułatwić zadanie!

Zwracamy uwagę na światło

Oświetlenie nie tylko odgrywa kluczowe znaczenie profesjonalnych sesjach zdjęciowych, ale także przy robieniu selfie. Dlatego, jeśli chcemy robić ładne zdjęcia, to warto na nie zwrócić uwagę. Najlepsze ujęcia wyjdą przy świetle dziennym, gdy będzie padało prosto na twarz. Zdjęcia robione pod światło prawie zawsze wychodzą źle, podobnie zresztą jak zdjęcia, gdy słońce świeci zbyt intensywnie. Optymalny czas na robienie takich ujęć w świetle dziennym jest przed godziną 12 lub po 16. Oczywiście zawsze też możemy zdecydować się na zdjęcia przy sztucznym oświetleniu, ale w tym przypadku warto mieć na uwadze, żeby twarz nie wyszła zbyt żółta, ciemna lub za jasna.

Dobieramy tło i akcesoria

Nawet najprostsze selfie może wyjść świetnie, jeśli zadbamy o ciekawe tło i akcesoria. Jeśli wyjeżdżamy w podróż, to warto zrobić selfie na tle obiektu turystycznego. Jeśli spędzamy leniwe popołudnie w domu, to tłem może być książka i kubek z herbatą, czy lampą wina. Poza tym, zanim cykniemy zdjęcie, lepiej sprawdzić, czy w tle nie ma czegoś, czego byśmy nie chcieli uwiecznić np. bałaganu w pokoju, czy w kuchni.

Pamiętamy o odpowiednim kącie

Odpowiedni kąt to gwarancja udanego selfie, więc warto pamiętać o jego zachowaniu. Jak otrzymać odpowiedni kąt? Wystarczy unieść telefon około 10-20 cm nad linią oczu. Efektem tego będzie smuklejsza twarz, a także super ujęcie, zwłaszcza jeśli wcześniej ustalimy, który profil na zdjęciach wychodzi najlepiej. Dlatego nie bójmy się eksperymentować, w końcu selfie możemy robić do woli, a najgorsze ujęcia szybko będziemy mogli skasować.

Uśmiechamy się

Trudno o dobre selfie, gdy się nie uśmiechamy. Dlatego, jeśli chcemy wyjść dobrze na zdjęciu, to uśmiechajmy się, ale nie róbmy tego sztucznie. Ma to być naturalny uśmiech, więc warto pomyśleć o czymś przyjemnym i się po prostu zrelaksować, a wtedy selfie wyjdzie idealnie.